| 细节 | |
| 身高: | 5'2" |
| 体重: | 210 lbs |
| 三围: | 10-34-10 in |
| 鞋码: | 13 |
| 发色: | 黑色 |
| 发长: | 短发 |
| 眼色: | 黑色 |
| 人种 : | 非裔美国人 |
| 肤色: | 棕色 |
| 经验: | 很有 |
| 报酬: | 都可以 |
| 資料 | |
| 加入: | 19 May 2011 |
| 最后: | 20 May 2011 |
nii
男
39 岁
toronto, Ontario (Canada)
IS #:28372
模特
模特
自我介绍
Seeking a job
contact info by email emmanuel_bonney@hotmail.com
Experience
• Model for WWA(Working with Angels) a fitness company (2008 _ present)
• Model for JLM chlothing company (2008 - present)
• Model for Beauty Supply Company ‘ Afro Beauty Supply’ (2001 – 2004)
• Documentary presenter, actor for local drama company (2004 – present)
• Chopbox magazine (2005)
• Professional R&B musician and songwriter (1998 – present)
• Hand model for chopbox magazine (2005)
• Model for chopbox clothing company (2005)
• Model for clothing company ‘Breathe of Heaven’ (2000 – present)
• Comedian
• Promotional work for Global Organization
• Model for clothing company ‘SLM’ (2006 – present)
• Dancer
• Artist’s model
• Model for Jewelry company (2007)
• Artist
• High School Physical Education teacher (2007)
contact info by email emmanuel_bonney@hotmail.com
Experience
• Model for WWA(Working with Angels) a fitness company (2008 _ present)
• Model for JLM chlothing company (2008 - present)
• Model for Beauty Supply Company ‘ Afro Beauty Supply’ (2001 – 2004)
• Documentary presenter, actor for local drama company (2004 – present)
• Chopbox magazine (2005)
• Professional R&B musician and songwriter (1998 – present)
• Hand model for chopbox magazine (2005)
• Model for chopbox clothing company (2005)
• Model for clothing company ‘Breathe of Heaven’ (2000 – present)
• Comedian
• Promotional work for Global Organization
• Model for clothing company ‘SLM’ (2006 – present)
• Dancer
• Artist’s model
• Model for Jewelry company (2007)
• Artist
• High School Physical Education teacher (2007)

